VEZDEF Öneri ve Düşüncelerinizi Bize Yaza bilirsiniz...

Başkanın Mesajı


 başkan

Federasyon Başkanımızdan Mesaj

 

Çok Değerli Hemşerilerim;

 

VEZDEF olarak görüşümüz ve gayemiz:

Birlik beraberliğimizi her daim sağlamak, aramızda maddi ve manevi her türlü desteğin sağlanması, birbirimize olan güvenin inşa edilmesi ve en tabii ki, sevgi bağlarımızın güçlendirilmesidir.

İleride siz halkımızın destekleriyle, öğrencilerimizin daha sağlıklı koşullarda ihtisaslarını kolaylaştırmak ve sağlamak,  başlıca amacımızdır. Onlara hem bir güven eli uzatmak, hem de bir şefkat kapısı açmak, en insani vazifemiz olmalıdır.

Bir ağacın neslini ve nevini devamında tohum ne ise, evlatlarımızda bizim için o dur ki pırıl pırıl bir gençlik, zeki, kültürlü ve büyük başarılara haiz bir toplum olmaktan öte, bir insani gaye olmasa gerek. Çalışkan, azimli, dürüst ve hakkı hakkaniyeti bilen bir halk; en mukaddes millet olmak demektir.

Ve daha nice çalışmalar yapılmak üzere bizleri beklemekte.

Örgütlenme ve örgütlü toplumu oluşturmak güç bir iştir. Bu arada Vezirköprülüler arasında “Vezirköprülülerin dayanışma kültüründen yoksun olduğu söylentisi” yaygınsa da söylentinin gerçekle ilgisi yoktur. Vezirköprülüler dayanışmanın her türlüsüne vardır.

              İşaret ettiğimiz söylentiler işimizi biraz zorlaştırmaktadır. Ama biz biliyor ve inanıyoruz ki, bu iddia ya da söylentiler asla doğru değildir. Şöyle ki, insan insandır.  Şu bölgenin insanı dayanışmadan yana ya da becerikli Vezirköprülü ise dayanışma bilincinden uzak ya da beceriksiz şeklinde ki bir yargı veya öngörü doğru olamaz. Bu yargının oluşmasının yegâne sebebi, geçmişte bilgi ve beceriden yoksun yeteneksiz, toplumu tanımayan misyonu ve vizyonu olmayan toplumun çıkarını değil, kendi yararını öne koyan bazı kişilerin çıkardığı dedikodudan ibarettir.    

Ben ve yönetim kurulunda yer alan arkadaşlarım da Vezirköprülülere sonuna kadar güvenmektedir.

      “Vezirköprülüler bir araya gelemez! Vezirköprülüler dayanışma bilincinden yoksundur!” şeklindeki yargıyı reddediyoruz. 

 bulanmadan, donmadan akmak ne hoş. Dünle beraber gitti cancağızım. Ne kadar söz varsa düne ait. Şimdi yeni şeyler söylemek lazım

 

 

Asıl gayemiz şu olmalıdır ki: Birimiz diğerimizin yalnızca bir hemşerisi yakınlığından daha da ileriye gidip, öz kardeşi, en yakın arkadaşı ve çok sıkı bağları olan bir dostu gibi görebilmek olmalıdır. Ve bu bizi ileride asla bu bağların koparılamayacağı tek bir yapı haline getirecektir.

Yapılacak olan bütün faaliyetler hakkındaki, değerli görüşleriniz bizlere ışık tutacaktır.

 

Misyonumuz birbirimizi her zaman sahiplenmektir…

 

Sevgi ve Saygılarımla

           Ali CENGİZ

VEZDEF GENEL BAŞKANI

 


Yorumlar - Yorum Yaz
Başkan'a Mesaj Yaz
Vezirköprü'den Kareler
REKLAM ALANI

Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam10
Toplam Ziyaret59125