VEZDEF Öneri ve Düşüncelerinizi Bize Yaza bilirsiniz...
Vezirköprü Dernekler Federasyonuna Büyük Alkış

Vezirköprü Dernekler Federasyonu kadar Vezirköprü’deki

 

Vezirköprü Dernekler Federasyonuna Büyük Alkış

Vezirköprü Dernekler Federasyonu kadar Vezirköprü’deki sivil toplum kuruluşları, meslek odaları ve siyasi partiler de ilçenin sorunlarını kendilerine dert edinseler, ben inanıyorum ki; sorunların çözümünde büyük yol kat edilecek.

 

Vezirköprü Dernekler Federasyonu (VEZDEF) Genel Başkanı Ali Cengiz başkanlığında; Genel Başkan Yardımcısı Av. İsa SANCAK, Genel Sekreter Cemil Cahit BOZKURT, Genel Sayman Veysel ŞENSES' in CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmelerinde ilçenin genel sorunları ile ilgili rapor sunduklarını kamuoyu ile paylaştılar.

 

Diğer taraftan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’ndan randevu talep ederken İktidar kanadından Ak Parti Samsun Milletvekili ve Hükümet üyesi Gençlik Spor Bakanı Suat Kılıç, yine muhalefet partisi MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den de randevu talebinde bulunduklarını belirtmişlerdi.

 

Bazı yerel siyasetçilerin Vezirköprü Dernekler Federasyonu'na:“Eğer muhalefet partilerini ziyaret ederseniz ilçe hizmet alamaz ve zarar görür” gibi sığ bir bakış açısı içeren söylemlerine anlam veremiyorum.

 

İktidar Partisi genel seçimlerde muha lefetin oyunun fazla olduğu illere partinin ağır toplarını aday gösterdi. Yerelde siyaset yapan zatlar bundan hiç bir şey anlamamışlar mı acaba ?

 

Bu ülkede iktidar kadar muhalefet partilerinin de görevi var. Muhalefet partilerinin liderleri ile görüşme yapılmasından kime ne zarar olur ?

 

Hatta sorunların hem muhalefet hem de iktidar partisi tarafından bilinmesi işimizi daha kolaylaştırır.

 

Biz Vezirköprü olarak 1970'li yıllaların siyasi kafalarını taşıyoruz. Ondan dolayıdır ki üç dönemdeki iktidar partisinden bir vekil gönderemedik.

 

Ne olursunuz sorunları yeteri kadar dillendiremiyorsanız, hiç olmazsa ilçe sorunlarını dillendiren ve çözülmesi için çaba gösterenlere köstek olmayın.

 

Vezirköprü’nün sorunlarının çözülmesi için yazışmalar yapan, belirli kurum ve kuruluşlarla temas kuranların sayısı ne kadar faz la olursa sorunların çözümüne o kadar katkı sağlayacaktır.

 

Vezirköprü’de 500 öğretmen açığı ile eğitim ve öğretime başlandığını, devlet hastanesinde doktor açığı olduğunu , ilçenin kom şu ilçelerle yol bağlantılarının iyi olmadığını,  Vezir Ağaç Fabrikası'nın çevreye verdiği zararlı maddeleri soluyarak sağlık açısından tehdit altında olduğumuzu (Vezir Ağaç Fabrikasının bacalarına filitre takmama keyfiyetinin  çocuklarımızın sağlığının önünde ol masını (!) )  konuşan ve sorunların çözümü için gerekli mercilerle temas kuran Vezirköprü Dernekler Federasyonu'nu canı gönülden kutluyorum.

 

Vezirköprülü ve kendini Vezirköprülü hisseden bütün herkesi Vezirköprü Dernekler Federasyonu'nu alkışlamaya davet edi-yorum.

kaynak vezirköprü özlem gazetesi

  
1898 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Başkan'a Mesaj Yaz
Vezirköprü'den Kareler
REKLAM ALANI

Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam9
Toplam Ziyaret58475