VEZDEF Öneri ve Düşüncelerinizi Bize Yaza bilirsiniz...
CHP Genel Başkanı Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU VEZDEF'i kabul etti:

 CHP Genel Başkanı Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU Vezirköprü Dernekleri Federasyonu’nu kabul etti:              

 Sayın Kılıçdaroğlu’nun TBMM’deki çalışma ofisinde gerçekleştirilen görüşmede Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU ile Ankara Milletvekili Parti Meclisi üyesi Gülsün BİLGEHAN TOKER Vezirköprü Dernekleri Federasyonu’nu   ( VEZDEF ) kabul etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU’nun kabulüne Vezirköprü Dernekleri Federasyonu VEZDEF adına Genel Başkan Ali CENGİZ, Genel Başkan Yardımcısı Av İsa SANCAK, Genel Sekreter Cemil Cahit BOZKURT, Genel Sayman Veysel ŞENSES katıldı

Kabulde VEZDEF heyeti Sayın KILIÇDAROĞLUN’a Vezirköprü’ye özgü Vezirköprü’de yapılan “Vezirköprü Semaveri’ni” verdiler.

VEZDEF heyeti öncelikle VEZDEF’in kuruluşuyla ilgili bilgi verdiler.

Vezirköprü’müzün çok iyi tanıtılamadığını ve Kunduz ormanlarını, Şahinkaya Kanyonu gibi turistlik alanları, Oymaağaç Höyüğü gibi tarihi eserleri olduğunu anlattılar.

Devletten yeterince destek görmediğinden, dağıtılan paylarda nüfus çoğunluğuna bakılmadığını ve diğer ilçelerle göre hizmet alımında geride olduklarını köy yollarının diğer ilçe yollarına göre bozuk olduğundan, rakamlarıyla eğitimde öğretmen açığı olduğundan, Vezirköprü Devlet Hastanesi’nin Doktor açığından, İlçemizin tarım ilçesi olmasına rağmen tarım gelirlerinin Emekli maaş gelirlerinden az olduğundan, Havza-Vezirköprü ve Vezirköprü-Durağan arası yol yapılması gerektiğinden bahsettiler.

 Vezirköprü’nün Türkiye de en çok köyü olan ilçesi olduğunu ve tarihte 3 tane sadrazam çıkardığını söylediler.

Sayın KILIÇDAROĞLU VEZDEF’İN dokuz dernekle kurulması ve kısa bir sürede onüç derneğe çıkmasının çok önemli olduğunu ayrıca toplamda yirbeş derneğin üye olacak olması bir ilçe için çok büyük bir örgütlenme olacağına sivil toplum kuruluşlarının talep etmekte ve sıkıntıları dile getirmedeki önemine değindiler.   

“Bu güzel ilçemizin tanıtılması konusunda sizin gibi sivil toplum örgütlerinin çok önemli yeri var” dedikten sonra Orman bakımından Türkiye’nin en önemli bölgelerinden olan Vezirköprü’de  ORÜS  tesislerinin olduğunu buranın özelleştirildiğini söyleyip şimdi kaç işçinin çalıştığını sordular.

İlçenin İl Özel İdaresi yatırımlarından daha fazla pay alması için İl Genel Meclis Üyelerimizin daha fazla çaba içerisinde olmaları gerektiğinden bahsettiler.

Havza Vezirköprü yolunun da yapılması konusunda destek olacaklarını söylediler.

VEZDEF heyetinin verdiği Vezirköprü semaveriyle ilgili de bu türden semaveri ilk defa gördüğünü Rusya’daki semaverlerin dahi Vezirköprü Semaveri’ne benzemediğini söylediler.

CHP Ankara Milletvekili Sayın Gülsün BİLGEHAN TOKER Vezirköprü’nün tarihinin çok eski olduğunu ve Hititler’e dayandığını söyleyerek Şahinkaya Kanyonu’nun turizm bölgesi ilan edilmesini hak ettiğini söyledi.

 Turizm açısından Vezirköprü’de otellerin olmamasının büyük bir dezavantaj olduğuna da değindi.

VEZDEF Genel Başkanı Ali CENGİZ Sayın KILIÇDAROĞLU’NA “Çok kıymetli zamanlarınızı bizlere ayırdığınız için ben ve heyetim adına sizlere çok çok teşekkür ediyor, yeni yasama döneminde başarılar diliyorum” dedikten sonra Sayın KILIÇDAROĞLU’ndan müsaade istediler.

 

  
2024 kez okundu

Yorumlar

geri kafalılık     04/03/2014 16:17

oradada mı otobüs istedin başkann
Misafir -

Tebrikler     16/10/2011 18:25

Gerçekten bu tür yerlerde bizi temsil etmeniz beni onurlandırdı. TEBRİK EDERİM.
Misafir -

Başkan'a Mesaj Yaz
Vezirköprü'den Kareler
REKLAM ALANI

Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam9
Toplam Ziyaret58475